Oficiální distributor AUTO i MOTO pro ČR a SK

HJS homologované performance katalyzátory a GPF filtry

Německá firma HJS má kompetenci dodavatele a vývojáře přímo pro největší automobilky, ale také jde o certifikovaného dodavatele FIA Motorsposrt disciplínn. Skvěle tak spojuje oba světy - legistlativou svázanou prvovýrobu a svět legálního motorsportu / tuningu. HJS tak perfektně doplňuje i náš sortiment REMUS. Výměna originálního emisního dílu za HJS díl (performance katalyzátor nebo performance katalyzátor+GPF) vám přinese výrazně atraktivnější zvuk a také citelně vyšší výkon o 15-30k. To vše při zachování emisní čistoty, HOMOLOGACE ECE-R 103, bez rizika ztráty záruky a také bez nutnosti jakkoliv upravovat řídící jednotku vozidla! Jedná se tedy o skvělý doping nejen našich REMUS systémů, ale i o skvělé řešení při montáži samostatně. Existenci nabídky i pro váš vůz si ověřte v našem katalogu.

Proč chtít HJS sportovní katalyzátory / sportovní GPF:

 • ZVUK - výrazné vylepšení zvukového projevu je za nás ten největší benefit. A to nejen s našimi výfukovými systémy REMUS, ale i samostatně při zachování originálního systému, což může být řešení pro celou řadu majitelů i běžných manažerských aut jako aktuální VW Passat, Superb 2.0 TSi, BMW 840ix  apod. Zvuk je výrazně plnější, hutnější a zkrátka zajímavější, tak jak se na výkoné benzínové motory sluší. Zvuk Vás bude bavit, ale nebude otravný. Srovnání sériového systému vs. HJS downpipe (sportovní katalyzátor se sportovním GPF) viz video níže na příkladu Golf 8 GTi.
 • ZVUK originál systému vs. HJS - viz čas 8:15

 

 • VÝKONOVÉ PARAMENTRY - významně vyšší výkon a točivý moment - u motorů kterými se zabýváme to bývá většinou 15-20 koní a cca 20-30 Nm. Vše samozřejmě záleží na konkrétním modelu, ale tyto hodnoty v průměru můžete očekávat. Ruku v ruce jde lepší odezva plyn a celkově charakternější projev.

 

 • HOMOLOGOVÁNO - BEZ VLIVU NA EMISNÍ ZPŮSOBILOST A NA TOVÁRNÍ ZÁRUKU - vliv na emise je nulový a díky homologaci dle továrních předpisů a požadavků EU normy ECE-R 103 můžete mít klidné spaní (technicky vše vysvětlené dále)

 

 • KOMPTENCE DODAVATELE AUTOMOBILKÁM A DO FIA MOTORSPORT DISCIPLÍN - Divize standardních OE dílů je jedním z hlavních hráčů mezi výrobci emisních systémů přímo pro automobilky, takže více know-how má málokdo. Na poli motorsport je HJS aktivní v nejvyšší lize - je dodavatelem většiny FIA disciplín, kde díly podléhají také přísné emisní homologaci. Takže právě zde vznikají zkušenosti, které se přetavují ve funkční díly pro nadšence jako my při respektování všech legislativních požadavků.

 

Zvuk po montáži HJS dohromady s REMUS homologovanými zadními tlumiči:

 

Jak to technicky funguje:

 • Smyslem výměny výrazně atraktivnější zvuk a vyšší výkonové parametry jak bylo popsáno výše. Toho se dosáhne při vývoji optimalizací proudění a větší průchodností katalyzátoru a popřípadě GPF filtru (vše vlivu na jejich činnost jak bude vysvětleno dále).
 • Průchodnost se zvyšuje "řidší" strukturou katalytického jádra, kdy se používá hustota 200 nebo 300 CPSi - v lidské mluvě to počet otvorů na palec čtverečný (tedy to co vidíte na ploše 2,5 x 2,5 cm). Originální díly mají tuto hustotu běžně kolem 500-700 CPSi. V podobném pricincipu je to i s GPF filtry, jen zde jsou kanálky uzavřené pro zachycování pevných částic (sazí a následně popela z jejich spálení) a každý kanál má svoji porezitu se kterou jde také pracovat. Vše při zachování emisní způsobilosti.
 • Použité trubky mají také citelně větší průměr než originální vedení - u koncernových aut je to typicky 76 mm místo origiálních 60 a 65 mm

 • Výměnou za HJS díly tak dojde k výraznému snížení protitlaku těchto dílů, který klesá oproti sérii v otáčkách i o desítky %  (to je u přeplňovaných motorů žádoucí narozdíl od atmosférických, kde je vše mnohem složitější). Výsledkem jsou pak popsané benefity.
 • ALE POZOR - tento pokles účinné plochy katalyzátoru by bez dalších opatření znamenal, že vozidlo nebude emisně způsobilé, protože "chemické hřiště", kde můžou probíhat  chemické reakce nanesené platiny s proudícím plyny (eliminují se jedovaté uhlovodíky a oxid uhelnatý) je nyní menší. Z tohoto důvodu je sycení platinou (a dalšími kovy jako rhodium a paladium) u HJS mnohem větší, aby se tento pokles činné plochy kompenzoval.  Jelikož je ale cena platiny na 60% hodnoty zlata je logické, že cena těchto dílů je vždy v desítkách tisíc Kč
 • U sportovních filtrů pevných částic je situace trochu jednoduší, jen si HJS muselo nechat vyrobit uniktání filtrační jádra s většími kanálky. 
 • Váš emisní systém je tedy ve výsledku stejně účinný jako byl ten originální.
 • Pokud vás zajímá tato problematika. kontaktujte nás. Můžete se podívat i na náš web www.dpf-cat.cz kde se zabýváme prodejem nových standardních katalyzátorů a DPF filtrů, i jejich profesionálním čištěním. 

 

Proč je nemoudré zbavovat se katalyzátoru úplně:

 • Klasický tuner si řekne, proč bych řešil něco na půl a platil za to desítky tisíc? Zbavím se katalyzátoru a samozřejmě GPF filtru úplně..

 

 • Pokud pomineme emisní nezpůsobilost, je odstranění katalyzátoru zvukovou sebevraždou z hlediska kvality zvuku. Tímto krokem totiž zabijete životně důležité LAMINÁRNÍ PROUDĚNÍ, které je klíčem ke kvalitnímu hutnému a barvitému zvuku.

 

 • Naopak pokud se katalyzátoru a popřípadě GPF zbavíte, výrazným způsobem vzroste nejen hlučnost, jelikož zásadním způsobem poklesne protitlak a navíc kvůli chybějícímu jádru katalyzátoru, které usměrňovalo proudění, se plyny budou "trhat" od stěn trubek a to vytváří teatrální zvukové kakofonie a typicky "plechový" nádech jedoucího železářství. Takový zvukový projev nenávidí naprostá většina okolí a je důvodem averze běžných lidí vůči nám "petrolheadům". Objektivně má takový zvukový projev na míle daleko něčemu, co se dá považovat za symfonii spalovacího motoru.

 

 • Investice do HJS katalyzátorů a downpipes je sice vysoká, ale kromě toho, že se nikde a nikdy po EU nemusíte obávat represí ze strany kontrolních orgánů (policie, STK), získáte zvuk budící respekt a palce nahoru a nikoliv posměch a nenávist..

 

 

 

Sortiment a objednávky:

Kompletní sortiment naleznete standardně v našem katalogu ve stejné kategorii jako REMUS výfukové systémy. Pokud v katalogu u vašeho vozu díly nenaleznete, pro váš vůz neexistují.  

Vstup do eShopu viz ZDE

 

 

Níže příklady naší nabídky:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V případě Yaris GR máme v nabídce od HJS nejen sportovní katalyzátor, ale i HOMOLOGOVANÝ GPF-back systém - jediný svého druhu na světě. Na Yaris totiž kvůli jistým legistlativním peripetiím není na trhu homologovaný systém. Díky homologací emisního systému ze strany HJS vzniklo ale "zastřešení" i pro samotný výfukový systém. Systém držíme skladem od konce řijna a bude i k poslechu na našem firemním voze.

 

Vstup do eShopu viz ZDE

AKCE

SLEVA 7% Z CENY POWERBOXU při zakoupení dohromady s výfukovým systémem

Více informací

SLEVA 16% Z CENY PEDAL BOXU při zakoupení dohromady s Power boxem

Více informací