Oficiální distributor AUTO i MOTO pro ČR a SK

PEDAL box - zlepšení a zrychlení odezvy plynu s možností regulace

Většina dnešních vozidel již používá elektronický plyn. To znamená, že byste již marně hledali pod pedálem lanko vedoucí k motoru. Místo něj je zde snímač polohy pedálu a ten pak "říká řídící jednotce" jak moc a jak rychle má reálně přidat plyn. Ta sice přidává zhruba tak jak si přejete, ale rychlost této odezvy je záměrně upravena. A upravena tak, že vůz nereaguje tak rychle jak by mohl a měl. Proč? Protože pro většinu typických řidičů, kteří jsou spíše spotřebiteli než skutečnými řidiči, by příliš rychlá ostrá reakce byla na obtíž. A v jejich očích by šlo o negativní komfortní chování. Co ale my ostatní, nadšení řidiči, kteří požadujeme, aby vozidlo při předjíždění reagovalo okamžitě? Řešení je jednoduché. Tzv. PEDAL box. Po přepojení snímače pedálu plynu (5 minut práce) pak stačí stisk tlačítka na Pedal boxu nebo v mobilní aplikaci a můžete si měnit režimy podle požadované reakce. Řízení Vás bude zase bavit.

Velkou část řidičů by úpravu reakce odezvy plynu ani nenapadlo řešit. Teprve ale se změnou nastavení si začnete všímat jak zbytečně velké prodlevy dnes inženýři záměrně programují v jménu "bezpečnosti". U většiny dnešních vozidel se silnými motory to pak zabíjí charakter. U celé řady koncernových vozidel je to pak skutečně extrémní a to i navzdory možnosti úpravy přes palubní počítač. Nechte svůj motor projevit svůj charakter  na plno a je jedno jestli řídíte Škodu Fabii nebo BMW M2 Competition. U všech to má smysl řešit!

Jaká je cena?

 • Cena je společná pro všechna vozidla a pokrytí mezi vozidly do 15 let stáří je skoro 100%.
 • Cena je 4.890 Kč bez DPH u standardní verze a 5.490 Kč bez DPH pak u verze s možností regulace přes mobilní aplikaci.
 • Při objednání Powerboxu a Pedal boxu emailem na info@remus-vyfuky.cz  vám aplikujeme na Pedal box slevu 16%!  A pokud vše kupujete dohromady i s výfukovým systémem, získáváte i slevu na Powerbox ve výši 7%, pokud byste k výfuku chtěli jen Pedal box, i zde uplatníme slevu 7%.

 

Jak to technicky funguje?

 • Místo snímače pedálu se připojí Pedal box a původní snímač se zapojí ke kabelovému vedení Responderu (viz.  schéma níže)Doslova "plug and play". Stačí ke se snímači polohy pedálu dostat.
 • Následně dostává řídící jednotka upravené požadavky na rychlost přidání plynu podle zvoleného režimu - 1, 2 nebo zcela vypnuto - vše viz graf níže
 • Režim 1 zvyšuje rychlost reakce asi o třetinu, druhým režim o 65% a poslední možností je deaktivace Pedal boxu, takže vozidlo využívá originální nastavení. 
 • V každém režimu můžete navíc ještě dále upravovat v menších krocích nastavení, takže optimální reakci si najde opravdu každý.
 • Montáž zvládnete sami za pár minut

Přínos pro nadšeného řidiče

 • Systém nemá žádný negativní externí vliv na další komponenty, motor, emise nebo cokoliv dalšího. Jde zkrátka jen o oživení letargických reakcí, motoru především na nižší rychlostní stupně. 
 • Pocitově to znamená zvýšení výkonu motoru, ačkoliv reálně jde opravdu "jen" o zrychlení reakcí, což ve výsledku u skutečně sportovních řidičů znamená jisté zrychlení, především pokud vozidlo využívají skutečně pro sportovní jízdu
 • Změnu chování ale ocení každý nadšený řidič
 • Samostatnou kapitolou je pak předjíždění, kdy vozidlo vyrazí kupředu opravdu okamžitě.

 

OBJEDNÁNÍ A DETAILNÍ TECHNICKÉ INFO + VIDEA

Pedal box naleznete v našem katalogu viz zde:  https://www.remus-vyfuky.cz/produkt/71557/

Mobilní verzi Pedal boxu viz zde: https://www.remus-vyfuky.cz/produkt/71558/

U obou produktů naleznete i zajímavá videa, ale zhlédnout je můžete i níže

OBJEDNÁNÍ: pro aplikaci výše popsaných slev proveďte  objednávku přes email info@remus-vyfuky.cz 

 

 

AKCE

SLEVA 7% Z CENY POWERBOXU při zakoupení dohromady s výfukovým systémem

Více informací

SLEVA 16% Z CENY PEDAL BOXU při zakoupení dohromady s Power boxem

Více informací