Oficiální distributor AUTO i MOTO pro ČR a SK

PEDAL box - zlepšení a zrychlení odezvy plynu s možností regulace

Většina dnešních vozidel již používá elektronický plyn. To znamená, že byste již marně hledali pod pedálem lanko vedoucí k motoru. Místo něj je zde snímač polohy pedálu a ten pak "říká řídící jednotce" jak moc a jak rychle má reálně přidat plyn. Ta sice přidává zhruba tak, jak si přejete, ale rychlost této odezvy je záměrně upravena. Tím vzniká často nepříjemná prodleva na zmáčknutí plynu. To může být v praxi až nebezpečné a pro dynamicky orientovanější řidiče nesnesitelné chování. Zapomeňte na chybné vysvětlování novinářů a často i prodejců o spojitosti s turbodmychadlem. To již více jak 10 let neplatí. Od roku 2019 se tento problém týká plošně většiny nových vozidel. Proč tomu tak je a hlavně, jak tento problém pomalé reakce plynu řešit?

VSTUP DO ESHOPU - ZDE:

 

Pomalá a tupá reakce plynu - dříve sporadicky, dnes problém u téměř všech vozidel

Pro většinu typických řidičů, kteří jsou spíše spotřebiteli než nadšenými řidiči, by byla příliš rychlá ostrá reakce plynu na obtíž. A tak ve jménu "ochrany" opatrných řidičů před nechtěným prudkým zrychlením docházelo v minulosti u některých modelů až k příliš defenzivnímu nastavení této prodlevy ze strany těch, kdo vůz ladili a pustili do výroby. Pokud to dříve byla individuální vlastnost projevu konkrétního modelu, tak od roku 2019 se situace zásadně zhoršila a týká se téměř všech nových modelů, nejvíce pak velkých koncernů.

 

Od roku 2019 plošná nemoc

Vše má souvislost s odlišným způsobem měření reálné spotřeby paliva a tedy i C02 (dnešní třídní nepřítel) při nových homologačních testech vozidel. Výsledkem je další otupění plynu, které má eliminovat lidský faktor při zcela nových homologačních testech. Důsledkem těchto opatření je ale uživatelsky velmi nepříjemné a často až nebezpečné chování vozidla.  Majitelé takových aut to dobře znají při potřebě rychlého předjížděcího nebo nutnosti rychle opustit křižovatku. Nejeden řidič se takto již zbytečně vylekal, někoho to možná na křižovatce stálo i hmotné škody.

 

Pedal box řeší vše - vyzkoušejte, možnost vrácení do 14 dnů

Řešení pro všechna starší i současná vozidla je ale jednoduší než by se mohlo zdát. Tou je montáž našeho PEDAL boxu. Pro každou automobilku a někdy i modely je samozřejmě jiný - vše viz katalog ZDE. Po přepojení snímače pedálu plynu (5 minut práce) a pak stačí stisk tlačítka nebo změna v mobilní aplikaci a máte najednou úplně jiné auto.  Pokud byste nebyli se změnou spokojeni, můžete pedal box vrátit ZDARMA do 14 dnů. To už stojí za to vyzkoušet?  Pedal box zkuste žádat i u svého dealera. Desítky dealerů napříč značkami s námi již spolupracují. Třeba i ten váš a pokud ne, třeba kvůli vám začne.

 

Zcela bezpečné - bez vlivu na emise, záruku, motor

V principu jde pouze o modulaci signálu polohy plynu (viz dále). Je to tedy naprosto bezpečné a bezproblémové řešení. Neexistují žádné mínusy. Žádných vyšších emisí ani spotřeby paliva se bát nemusíte a s motorem tato úprava nijak nesouvisí. Nijak mu nemůžete ublížit.

 

Možnost individuálního nastavení

Navíc si můžete měnit režimy podle rychlosti požadované reakce a je tedy ideální i pro majitele dražších vozidel, kde lze tuto vlastnost reakce plynu měnit přepínáním režimů přes palubní počítač. Základní režim je v těchto vozidlech totiž často opravdu nepoužitelný a extrémně otravný, ale vyšší je zase spojen třeba i s tužší podvozkem apod. Nebo i ten nejrychlejší reakce plynu v palubním počítači zase neodpovídá představám sportovněji laděných řidičů. S Pedal boxem získáte zkátka nezávislost a je jedno jestli řídíte Škodu Octavia nebo BMW M2 Competition. U všech to má smysl řešit a vyzkoušet. Bude pozitivně šokováni z radostného projevu auta, které konečně bude umět prodat svůj motorový potenciál..

VSTUP DO ESHOPU - ZDE:

 

 

Jaká je cena?

  • Cena je 4.990 Kč bez DPH u standardní verze a 5.990 Kč bez DPH pak u verze s možností regulace přes mobilní aplikaci.
  • Při objednání Pedal boxu i s Power boxem na zvýšení výkonu vám na fakturu dodatečně aplikujeme na Pedal box slevu 16%!  A pokud vše kupujete dohromady i s výfukovým systémem, získáváte i slevu na Powerbox ve výši 7%.
  • Pedal box naleznete v našem katalogu viz zde:  https://www.remus-vyfuky.cz/produkt/71557/
  • Mobilní verzi Pedal boxu viz zde: https://www.remus-vyfuky.cz/produkt/71558/

    POZOR: nejde o univerzální produkt pro všechna vozidla. Pokud tedy využijete pro objednání přímé odkazy výše, uveďte do poznámky pro jaké vozidlo Pedal box objednáváte. Nebo objednávku udělejte standardně přes eshop proklikáním se až k Vašemu modelu a motorizaci. Tato informace se nám pak propíše.

 

Jak se Pedal box ovládá a jak vše technicky funguje?

  • Celkem máte k dispozici 3 režimy (indikováno barevně), které se liší rychlostí a náběhem reakce dle charakteristiky viz graf níže. V rámci všech režimů je pak možnost mikro-regulace ještě o 3 stupně nahoru a 3 stupně dolů. Celkem tedy máte neuvěřitelných 21 poloh + poloha vypnuto. Vybere si tedy každý podle chuti nebo aktuálního používání vozidla a to i pokud máte možnost přepínání rychlosti reakce plynu už ve vašem vozidle. Mezi sebou se nijak "nepere".
  • Přepínání režimů děláte pomocí tlačítek nebo u dražší verze App s integrovaným blue-tooth modulem máte navíc možnost regulace i přes mobil. To se hodí pokud pedal box nemáme v držáku pod volantem, ale vyvedete si ho v rámci délky kabeláže třeba do schránky spolujezdce. A samozřejmě je to cool..
  • Funkce je pak taková, že  řídící jednotka dostává upravené požadavky na rychlost přidání plynu podle zvoleného režimu - City - Sport - Sport+ nebo zcela vypnuto - vše viz graf níže

 

 

OBJEDNÁVKY - VSTUP DO ESHOPU - ZDE:

 

 

Více info o německém výrobci DTE Systems

AKCE

SLEVA 7% Z CENY POWERBOXU při zakoupení dohromady s výfukovým systémem

Více informací

SLEVA 16% Z CENY PEDAL BOXU při zakoupení dohromady s Power boxem

Více informací